Klára | 3. ledna 2019, 22:15:00
Dobrý den už hodně dlouho mám pocit že nejsem reálná a tohle vše okolo mě není. Je mi 15 a strašně ráda bych si o tom chtěla s někým promluvit moc mě to trápí jsem kvůli tomu hodně smutná a pláču. Moc prosím

Zuza | 1. ledna 2019, 22:32:42
Drzte se v novem roce, moji mili :-) Vse se da zvladnout a my to zvladneme :-) Hodne sil a optimismu! Nevenujte stavum tolik pozornosti a zijte sve zivoty den po dni...Jsme vsichni statecni a silni lide.

andrejos | 10. prosince 2018, 20:01:01
Adkami, takze som prezistil,a ano,este 6r dozadu sa pouzivali farby s tazkymi kovmi.To ze nema tvoj muz takéto prbolemy nie je jednoznacne,tazke kovu nesposobuju vylucne iba takyto stav,ale aj klasicke ochorenia ako rakoviny,anemia,diabetes,osteoporoza, alzheimer a mnoho inych civilizacnych ochoreni je na zozname.
Len vynimam jedneho clanku:
“Treba si uvedomiť, že toxické látky v organizme nie je ľahké určiť, pretože bežne nekolujú v krvi, ale ukladajú sa do pečene, obličiek a hlboko do tkanív. Ak sa ich chceme zbaviť, treba ich najskôr z tých tkanív uvoľniť. Ťažké chemikálie väčšinou odbúravajú obličky a toxické kovy odbúrava pečeň, pretože sa musia naviazať na žlč, tieto látky odídu do čreva a v čreve sa ešte musia naviazať na niečo, s čím vyjdú von. Ak v čreve tento sorbent nie je, tak sa toxíny znovu absorbujú späť a tento proces sa stále opakuje. Buď sa to usadí, alebo to koluje a spôsobuje problémy.

Napríklad niektoré detoxikačné prostriedky môžu toxíny uvoľniť z tkanív a orgánov, ale neodvedú ich von z tela. Vám sa môže stav zhoršiť, môžete mať detoxikačnú krízu, a ak to vysadíte, tak sa látky neodvedú preč, ale znovu sa usadia.

Ako to prebieha v krvi? Ak sa červené krvinky dostanú do styku s toxickými kovmi, tak umierajú, utekajú, pokrútia sa alebo pukajú, a tak sme unavení, máme autoimunitné reakcie. Biele krvinky pohltia toxické kovy, ale nie sú schopné ich nijako spracovať. Takže biela krvinka buď zomrie a nám sa zníži imunita, alebo sa biele krvinky samé stanú toxickými, napádajú naše orgány a spúšťajú autoimunitné choroby ako alergie, atopické ekzémy, atď. Niekedy, ak sa v krvi nachádzajú ťažké kovy, môžu sa okolo nich zhlukovať krvné doštičky a vzniká riziko trombózy.

Takze este si zistit,ktore kovy obsahovali toe kerky.

Adkami | 5. prosince 2018, 14:16:57
Ja mam tie stavy po užívaní liekov. Tetovanie som si dala uz keď som to mala. Moj muž ma 6kerky a nemá problémy žiadne a poznám kppec ľudí čo majú kerky a nič im nieje

andrejos | 5. prosince 2018, 13:30:50
Tak vraj aj tetovanie moze sposobit tieto stavy,ak tater pouziva farby s tazkymi kovmi.Teda spôsobia ich následne tažké kovy z farby.Tie sa postupne vstrebavaju,ako aj mne(to vidim na kerkach,ze sa vstrebali mam okolo 6r co by aj sedelo casovo,kedy mi nasledne sa zacali diat divne veci postupne),takze asi si pojdem prezistit o tom viac,ake farby vtedy pouzil,ak ich uz nepouziva teraz.
Ale naopak ma zasa napada,ze ma dnes tolko vela ludi tetovanie,tak by to tietostavy musel mat kazdy druhy,Hm.

Adkami | 4. prosince 2018, 20:52:45
Andrejos:ja mam 2 kerky... Prečo?

andrejos | 4. prosince 2018, 13:07:45
Ludia caute,chcem sa spytat: kolki z vas tu mate tetovanie?? ?

Janinka | 4. prosince 2018, 10:22:06
Reny a ty bereš kolik a které C? Zkoušel někdo ELEUTEROKOK? Mám doma tinkturu

Reny | 3. prosince 2018, 23:45:01
V návode je dávka ktorá podporí bežný zdravý organizmus. Tvoj organizmus je vysilený.
Predstav si to na príklad- keď máš čisté auto s jedným fliačikom. Zoberieš pohár vody a fliačik umyješ. Dá sa to. Ale predstav si zablatené auto. Vezmeš pohár vody a chceš auto umyť. Dá sa to? Nedá. Na veľkú špinu treba riadnu sprchu. A tak je aj tvoj organizmus veľmi zanesený. Vtedy ti nestačí dávka céčka napísaná v návode. To je dávka pre ľudí ktorým nič nie je. Ale ty potrebuješ viac. Postupne si pridávaj. Neboj sa,telo si samé povie kedy má dosť. Ako? Tak že budeš mať hnačku. Ak pri plnej lyžičke budeš mať hnačku tak užívaj len trištvrte lyžičky.
Napíš nám ako ti to pomáha. Budeme sa tešiť. Budú aj ostatní vedieť. A vianoce prežijete v oveľa lepšej pohode...

Janinka | 3. prosince 2018, 15:21:49
Reny beru ho jen pár dnů,koupila jsem v DM drogerii sypaný a je tam malá odměrka tak podle návodu to beru.

Reny | 1. prosince 2018, 05:20:00
Janinka. Koľko mg berieš toho cečka? Je rozdiel keď ho neberieš a keď ho berieš?

Janinka | 27. listopadu 2018, 11:26:00
ahojte všichni, jaký je rozdíl mezi Derealizaci a mozkovou mlhou? Umí to někdo popsat? taky jsem si v DM koupila sypaný vitamín C a beru Hořčík,dlouho jsem tu nepsala,stav mám už 3roky stejný z dlouhodobého stresu pocit divného vnímání okolí jako v opilosti,omámení a pocit že vidím rozmazaně ale jinak mi nic není,funguju a chodím do prace,jen se někdy musím moc soustředit ať spočítám 1+1. dokud jsem doma v místnosti tak v poho ale jak vyjdu ven na denní světlo tak bááác jak pytlem po hlavě a opět pocit jako ve snu,snažím se už na to nemyslet a fungovat,nejhůř mi je prostě na denním světle.

Reny | 23. listopadu 2018, 23:41:13
Neboj Aďka. Začne sa to zlepšovať. Práve tá lepšia nálada to bude zlepšovať. Viete kedy sa dieťa bojí? Keď si začne predstavovať niečo strašidelné. Keď začne premýšľať,že je v izbe niečo strašidelné. Jeho mozog myslí na niečo strašidelné. Dostáva sa do stresu. Kedy sa prestane báť? Keď sa jeho mozog zamestná niečím iným. Napríklad niekto zasvieti. Alebo začuje mamu z druhej izby. Jeho mozog už na to nemyslí. Jeho strach sa nestupňuje. A strašiaky sú preč. Viete prečo sa klaustrofobik bojí v malých priestoroch? Pretože na to myslí. Jeho panika sa stupňuje priamoúmerne jeho otáčkam v mozgu. Myslí na to že je v malom priestore. Panika. Že sa nenadýchne. Väčšia panika. Že tam zomrie. Absulútna smrteľná panika. Dostáva sa do väčšieho a väčšieho stresu.. Ak by dokázal v tomto malom priestore vypnúť svoj mozog upriamený na to najhoršie tak by sa nebál. Ale práve v tom je tá sranda. Že on svoj mozog nevie a nemôže prepnúť na nič iné. Nedokáže to,preto má diagnózu klaustrofobia. Viete vy celý deň,aspon jeden jediný deň nemyslieť na svoju chorobu? Asi nie. Pretože ráno otvoríte oči a je tam. A vy na ňu v tej chvíli myslieť musíte. A tiež sa dostávate do stresu. Toto je ten kolotoč. Čím väčší stres ráno pociťujete tým viac sa cítite chorí. A vysoká dávka vitamínu c zabraňuje stresu. Zabráni telu dostať sa do paniky. Aďka to už skúsila. Napísala pre vás krásne a povzbucujúce slová: mám lepšiu náladu. A to len po dvoch týždňoch. Postupne bude zisťovať že ju jej stav už tak veľmi nestraší. A keď ju nebude strašiť tak sa nebude báť. A raz zistí že sa ten kolotoč už tak veľmi nekrúti. Tak ako to napísala Nat,že už na to veľmi nemyslí,že nečíta strašidelné scenáre na tomto fóre a aj preto sa cíti oveľa lepšie. A tiež preto,že svoj mozog cez deň zamestná povinnosťami v práci.

Adkami | 23. listopadu 2018, 07:09:43
Reny to su skvelé správy... Tesim sa s vami...uz užívam aj ja asi 2 týždne a poviem ti ze mozgova hmla silná stale ale nálada lepšia... Ďakujem zatiaľ

Reny | 21. listopadu 2018, 22:51:06
Nat presne tak. Celé to pokazia zlé a ťažké myšlienky. Ja som extrémny optimista. Každý kto ma stretne mi povie že pôsobím tak vyrovnane a šťastne. No keď mi teraz ochorela dcéra tak moje myšlienky nonstop upriamené na jej stav spôsobili aj u mňa depresie. A čím viac som čítala toto fórum kde sú príbehy bez šťastného konca,ktoré ma desili hlavne kvôli mojej dcére,tak som mávala aj ja búšenie srdca,paniku,depresie.

Ono sa to ľahko povie že človek nemá premýšľať nad niečim nepekným a smutným keď sa zas ráno zobudí a cíti sa zle. A práve na to mne,mojej dcéra,môjmu švagrovi,môjmu manželovi a mnohým ďalším ľuďom vitamín c. Niekomu-napríklad mne postačilo 1000 mg aby som sa necítila zle. Aby som sa nedostávala do oxidačného stresu.
Vitamín c pomáha telu nedostať sa do oxidačného stresu zakaždým keď prežívame niečo náročnejšie.

Nat prečítaj si nižšie čo som písala o vitamíne C. Postavil moju dcéru aj mňa znova na nohy.
Môj švagor s 30 ročnou schizofréniou mal v zdravonej karte stále rovnaké správy od psychiatričky. Boli to príšerné slová. Jeho zdravotný stav popisovala takto; halucinácie,hlasy,depresie,nespavosť,bolesti hlavy,panické ataky..atď
Jeden rok už jedáva vitamín c 6 000 mg denne.
Práve dnes bol u lekárky. A v správe bolo...citujem: bez zhoršenia,má sa dobre. Spáva dobre,nemá zlé myšlienky ani pocity,ani hlasy,nálada je dobrá. Z ľudí nemá až také obavy. Lieky berie. Nové ťažkosti nemá,dobre sa cíti.
Obj.: bez bludných produkcii,bez halucinacin.zážitkov,paranoidné nastavenie,bez odozvy v správaní a afektivite. Ak neveríte preskenujem vám to a pošlem na mail.

Mám to pri sebe pretože to mám zajtra zaniesť na sociálne na posúdenie zdravotného stavu. Tak snáď mu nezoberú invadilný dôchodok. Chichi.
Lekárka sa veľmi čudovala ako je to možné. Nepriznal sa.


Nat | 19. listopadu 2018, 19:46:48
no žial nemám žiadnu zázračnú radu. Ale akokoľvek nereálne to znie pomohlo mi jedine neriešiť to- Zamestnala- už je tomu 11 mesiacov. Práca je psychicky náročna a paradoxne to mi najviac pomáha, nemám kedy myslieť na to ci mi niečo je. A normálne robím všetko tak ako pred tím nenechám si kaziť absolutne nic. Ked mi je blbo som totálne unavená aj tak idem trebárs von, alebo na výlet, keď si uvedomím že napr blbo- divne vidím poviem si no a co aspon ze vidim :) A uprimne najviac pomaha odist z takýchto fór, po čase som si aj cele mesiace nespomenula ze nejake vobec existuje.

Reny | 17. listopadu 2018, 07:28:26
Och Zuzi,Nat. Dobre že ste sa ozvali. Už som premýšľala kde ste sa stratili. Zuzi,ako sa má Dan? Vieš o ňom niečo?

Áno,chce to kľud. Ale keď život prinesie vždy nejaké stresy. Aj malé. Aj väčšie. Ako sa ubrániš tomu aby si to zvládla? Silou vôle? To nie každý dokáže ovládať. Čo hovoríš na to čo som písala o vysokých dávkach vitamínu C?
Zistila som u viacerých ľudí že keď celé roky vlastnou vôľou nedokázali dostať svoje nervy do kľudu tak práve vitamín C im v tom pomáha.

Nat. Ako sa tebe podarilo mať sa lepšie?

Nat | 15. listopadu 2018, 22:16:49
Ja sa mam dobre, ďakujem :)

Zuza | 15. listopadu 2018, 21:34:09
Ahoj, ja jsem byla tehotna 3x, az se hormony trochu uklidni zase si to sedne. Nehledejte neustale priciny jen z venci. Uklidnete se a hlavne se niceho nebojte!!Nejlip mi je, kdyz proste ziju svuj den jak nejlepe to jde. Podporujte sve telo jak nejvic umite, ale hlavne se hodte do klidu. Strach a uzkost vyvolavaji dalsi a dalsi silene stavy, zbavte se toho a bude mnohem, mnohem lepe...a taky se vzadnem pripade nelitujte. Ziju, ziju, dycham, dycham, tak proste jdu do toho a kdyz mam sebou seknout, tak seknu...ale ted jsem tam kde jsem...Drzte se!!
Nat u tebe nejaka zmena?

Nat | 15. listopadu 2018, 20:59:32
Hello
ako sa vsetci mate? neviem ci si na mna niekto pamata :) nebola som tu cca rok . Ako sa mate? vidím tu rovnake mena...
Mezona ty mas babatko ? :)