Jméno:
Zpět

 Povolit zalamování řádků (doporučeno)
Reny | 8. ledna 2019, 21:35:53
Klarka. Keďže vedci neprišli na to čo pomáha v tejto čudnej chorobe tak som sa rozhodla,že spravím svoj malý prieskum. Prečítala som si toto fórum. Každý tu už skúšal všetko. Ak tu niekto pred pár rokmi nechal kontakt tak som mu napísala a spýtala sa ako sa má dnes. Mnohý sa z toho dostali. Fakt. Ver mi.
Výsledkom bolo toto moje zistenie. Kto niečo skúsil a nepomohlo tak s tým po pár dňoch prestal a zostal nevyliečený. Tý čo vydržali sa z toho ale dostali.

A dostali sa z toho po pol roku alebo po roku.

Jedno čo mali všetci spoločné boli akékoľvek vitamínové doplnky. Jeden skúsil firmu energy. Iný essens. A mnoho ďalších. Hlavne na báze byliniek. Mne to prišlo všetko príliš drahé a tak som dcére kúpila jeden fakt spoločný menovateľ a to vitamín c. Ten sa objavil úplne v každom doplnku. Dávam jej vysokú dávku. Až 3000mg. Keby sa nezlostila že má z toho silné a bolestivé akné tak by som jej dala ešte viac. To jej pomohlo trošku na lepšiu náladu. Naozaj len trošku. No po dlhšej dobe je to už lepšie.
A druhý spoločný bod ktorý všetkým pomohol je vlastné myšlienky.

Vysvetlím ti to na príklade. Vieš kedy sa dieťa bojí v tme? Keď jeho vlastné myšlienky vymýšľajú zdroj strachu. Premýšľa že čo ak je pod posteľou strašidlo. Čo ak vylezie? A zožerie ho. A takto sa dieťa bojí čoraz viac. Čím dlhšie sa bojí tým väčšia panika ho chytá.
Keď mama zasvieti dieťa zistí že nič čo si navymýšľalo tam nie je. Že sú tam len pestré hračky. Už ho nedesia vlastné myšlienky.
Alebo iný príklad,keď matka ožení a vydá všetky deti. Chodí po dome a je smutná. Premýšľa aké to bolo krásne keď tam deti šantili. Aké to bolo keď im piekla buchty. Je smutná. Premýšľa že je sama. Že znova chce aby tu boli jej deti. Aby boli zase malé. Po každodennom smútku už nevládze ani chodiť. Nemá chuť jesť. Jej smútok prerastie do ťažkých depresii.
Iná matka tiež vydá a ožení svoje deti. Táto ale nesmúti. Možno trošku. Pomyslí si aké to bolo veselé keď tu šantili a zavolá kamoške a idú do mesta. Alebo ide do záhrady. A nepremýšľa. A žije život ďalej bez smútku za deťmi. Aký je medzi nimi rozdiel? Prečo jedna skončila na psychiatrii a druhá si veselo žije? Ich vlastné myšlienky im určujú ako budú žiť. A tak aj žijú. Jedna smutno lebo smúti. Druhá veselo lebo je veselá.
Keby si mala zlomenú ruku tak nič nedokážeš ovplyvniť. Len čakať až sa ruka uzdraví. No ale práve v tomto stave v ktorom sa nachádzaš môžeš svoj život hravo zmeniť. Svojimi myšlienkami. Všade počúvaš že máš myslieť pozitívne. No ak dovolíš ja by som to zmenila. NEMYSLI SMUTNE!!

Toto je váš spoločný menovateľ. Spomeň si sama kedy si rozrušená? Kedy plačeš? Kedy nevládzeš? Keď smutno premýšľaš? Ja viem,nedá sa veselo premýšľať keď sa ráno zobudíš a je ti zle. Nedá sa veselo premýšľať keď ti búši srdce.
No práve toto mnohých uzdravilo.

Ako na to? Ak ma teraz poslúchneš ďalšie vianoce budú oveľa krajšie ako boli tieto.

Vitamín c ti spraví máličko lepšiu náladu. Len veľmi veľmi máličko. No ak budeš smutno premýšľať tak aj cečko ti bude k ničomu. Žiadny zázrak nedokáže.
Aby si smutno nepremýšľala zapneš si na mobile smiešne videá. Alebo vtipy. Meditačné cvičenie. A budeš meditovať. Každý deň. Mojej dcére moc pomohla na youtube kniha Šlabikár šťastia. Je to niečo čo zamestná tvoje myšlienky. Je to niečo čo tvoj rozum preladí na iné myšlienky. Je to niečo čo tvoj mozog presvedčí aby nepremýšľal tak ako chce. Čiže smutno.

Aby si mi verila tak ešte jeden príklad: je žiarlivý muž a nežiarlivý muž. Vieš aký je medzi nimi rozdiel? V myslení. Zase len a len v myslení. Ten žiarlivý premýšľa celý deň kde je manželka. V práci má mladého kolegu. Možno ho podvádza. Aha zase sa za ňou otočil henten chlap. Jeho vlastné myšlienky mu ničia život. Manželka sa môže aj zblázniť aby mu dokázala že ľúbi len jeho. Žiarlivosť je druh depresie a lieči ju psycholog tak ako depresie. Psychológ tu tiež mnohým pomohol. Práve preto že sa postaral aby prestali smutno zmýšľať.

Lenže kto s uzdravovaním prestal po pár dňoch vrátil sa späť do svojho smútku. A je tam rok,dva roky, desať rokov. Neprešteľoval svoj mozog. Nepresvedčil ho že ak nebude veselý tak bude ťahať ku dnu celé telo.

Veľa vitamínov,veľmi veľa céčka ti pomôže aby sa telo začalo cítiť lepšie. Ak sa začneš cítiť lepšie tak budeš veselšia. Ale nezabudni si dopomôcť pri uzdravovaní aj tvojho mozgu všetkými možnými spôsobmi ktoré ti stále budú hučať do hlavy iné myšlienky na aké si svoje telo dostala do tohoto kolotoča.
Tieto dve veci do kopy ťa zachránia. Ale musíš ich spolu použiť. Iba jedna z nich nič nezmôže. A hlavne musíš ich používať cielene a vzorne aspon pol roka. Alebo rok. Nepoľav. Neprestaň. Nebude to ľahké. Chce to tvrdý tréning. V telke nepozeraj nič smutné. Žiadne krimi noviny. Žiadne modré z neba. Len vtipy. Motivačné knihy. Smiešne videá. Vždy keď budeš mať príležitosť.

Ak príde smutná myšlienka rýchlo od nej uteč. Začni počítať žalúzie,kvety na koberci. Čokoľvek len ju nepusti do svojho mozgu.
Ty nie si chorá. Nie,nie. To je ken stav. Stav ktorý môžeš ľahko ovplyvniť. Ak nemôžeš v noci zaspať lebo pociťuješ paniku tak si kľudne zasvieť a začni robiť hocičo čo robíš cez deň. Kresli si. Alebo čítaj. Choď na facebook. Zabav svoj mozog až kým sa neukľudni. Nezľakni sa že to hneď nejde. Musíš sa to naučiť. Povedz si že za rok to už budeš fantasticky ovládať. Ak budeš vzorná tak aj skôr. Tento mesiac máš dovolené ešte plakať. Kľudne plač. Nič si nevyčítaj. Nikdy. Ale zároveň sa teš že už dlho plakať nebudeš. Že zase budeš veselá baba.
Ani športovec nemá výsledky za pár dní ako si tu mnohý mysleli,že zjedia pár piluliek a budú fit. Pekne postupne. Tak ako moja dcéra. Nie je nič krajšie na svete ako keď zbehne dolu schodmi zo svojej izby veselá a šťastná. A to už iba ležala nevládna a bez nálady.

Takže za prvé vitamín C 3000mg každý deň.
A všetky možné zdroje ktoré budú neustále presviedčať tvoj mozog že nesmie smutno premýšľať.

A ešte jednau dôležitú vec ti musím povedať. Vieš ako viem že práve neustále smutné myšlienky ti spôsobujú tento stav? Zažila som to na vlastnej koži. Vždy som bola známa ako 100% ný optimista. Nikdy sa nezlostím. Všetkých presviedčam že svet je nádherný. Často som si uvedomila že ma bolí sánka lebo sa už dlho bezmyšlienkovite usmievam. Nič ma nikdy nerozhodilo. A to som prežila veľa strašných zážitkov. Od kedy ale moja dcéra zostala v stave že mi trhalo srdce tak som ochorela aj ja. Prestala som sa smiať. Zaspávala som v smutných až vydesených myšlienkach na ňu. Ako ju zachrániť. Zobúdzala som sa rovnako. Celý deň som sa trápila. A po dvoch mesiacoch ťažkého smútku som si aj ja pomyslela že som schopná na psychiatriu. Našťastie to už som vedela ako na to.
Keď som si na to len sekundu spomenula rýchlo som začala počítať žalúzie,menovať predmety v izbe. Až som zistila že keď na to nemyslím tak sa uzdravujem. Čo by som jej pomohla keby som aj ja skolabovala?

Zatial pa. Teším sa až napíšeš pre ostatných že je to oveľa oveľa lepšie.

Klára | 3. ledna 2019, 22:15:00
Dobrý den už hodně dlouho mám pocit že nejsem reálná a tohle vše okolo mě není. Je mi 15 a strašně ráda bych si o tom chtěla s někým promluvit moc mě to trápí jsem kvůli tomu hodně smutná a pláču. Moc prosím

Zuza | 1. ledna 2019, 22:32:42
Drzte se v novem roce, moji mili :-) Vse se da zvladnout a my to zvladneme :-) Hodne sil a optimismu! Nevenujte stavum tolik pozornosti a zijte sve zivoty den po dni...Jsme vsichni statecni a silni lide.

andrejos | 10. prosince 2018, 20:01:01
Adkami, takze som prezistil,a ano,este 6r dozadu sa pouzivali farby s tazkymi kovmi.To ze nema tvoj muz takéto prbolemy nie je jednoznacne,tazke kovu nesposobuju vylucne iba takyto stav,ale aj klasicke ochorenia ako rakoviny,anemia,diabetes,osteoporoza, alzheimer a mnoho inych civilizacnych ochoreni je na zozname.
Len vynimam jedneho clanku:
“Treba si uvedomiť, že toxické látky v organizme nie je ľahké určiť, pretože bežne nekolujú v krvi, ale ukladajú sa do pečene, obličiek a hlboko do tkanív. Ak sa ich chceme zbaviť, treba ich najskôr z tých tkanív uvoľniť. Ťažké chemikálie väčšinou odbúravajú obličky a toxické kovy odbúrava pečeň, pretože sa musia naviazať na žlč, tieto látky odídu do čreva a v čreve sa ešte musia naviazať na niečo, s čím vyjdú von. Ak v čreve tento sorbent nie je, tak sa toxíny znovu absorbujú späť a tento proces sa stále opakuje. Buď sa to usadí, alebo to koluje a spôsobuje problémy.

Napríklad niektoré detoxikačné prostriedky môžu toxíny uvoľniť z tkanív a orgánov, ale neodvedú ich von z tela. Vám sa môže stav zhoršiť, môžete mať detoxikačnú krízu, a ak to vysadíte, tak sa látky neodvedú preč, ale znovu sa usadia.

Ako to prebieha v krvi? Ak sa červené krvinky dostanú do styku s toxickými kovmi, tak umierajú, utekajú, pokrútia sa alebo pukajú, a tak sme unavení, máme autoimunitné reakcie. Biele krvinky pohltia toxické kovy, ale nie sú schopné ich nijako spracovať. Takže biela krvinka buď zomrie a nám sa zníži imunita, alebo sa biele krvinky samé stanú toxickými, napádajú naše orgány a spúšťajú autoimunitné choroby ako alergie, atopické ekzémy, atď. Niekedy, ak sa v krvi nachádzajú ťažké kovy, môžu sa okolo nich zhlukovať krvné doštičky a vzniká riziko trombózy.

Takze este si zistit,ktore kovy obsahovali toe kerky.

Adkami | 5. prosince 2018, 14:16:57
Ja mam tie stavy po užívaní liekov. Tetovanie som si dala uz keď som to mala. Moj muž ma 6kerky a nemá problémy žiadne a poznám kppec ľudí čo majú kerky a nič im nieje

andrejos | 5. prosince 2018, 13:30:50
Tak vraj aj tetovanie moze sposobit tieto stavy,ak tater pouziva farby s tazkymi kovmi.Teda spôsobia ich následne tažké kovy z farby.Tie sa postupne vstrebavaju,ako aj mne(to vidim na kerkach,ze sa vstrebali mam okolo 6r co by aj sedelo casovo,kedy mi nasledne sa zacali diat divne veci postupne),takze asi si pojdem prezistit o tom viac,ake farby vtedy pouzil,ak ich uz nepouziva teraz.
Ale naopak ma zasa napada,ze ma dnes tolko vela ludi tetovanie,tak by to tietostavy musel mat kazdy druhy,Hm.

Adkami | 4. prosince 2018, 20:52:45
Andrejos:ja mam 2 kerky... Prečo?

andrejos | 4. prosince 2018, 13:07:45
Ludia caute,chcem sa spytat: kolki z vas tu mate tetovanie?? ?

Janinka | 4. prosince 2018, 10:22:06
Reny a ty bereš kolik a které C? Zkoušel někdo ELEUTEROKOK? Mám doma tinkturu

Reny | 3. prosince 2018, 23:45:01
V návode je dávka ktorá podporí bežný zdravý organizmus. Tvoj organizmus je vysilený.
Predstav si to na príklad- keď máš čisté auto s jedným fliačikom. Zoberieš pohár vody a fliačik umyješ. Dá sa to. Ale predstav si zablatené auto. Vezmeš pohár vody a chceš auto umyť. Dá sa to? Nedá. Na veľkú špinu treba riadnu sprchu. A tak je aj tvoj organizmus veľmi zanesený. Vtedy ti nestačí dávka céčka napísaná v návode. To je dávka pre ľudí ktorým nič nie je. Ale ty potrebuješ viac. Postupne si pridávaj. Neboj sa,telo si samé povie kedy má dosť. Ako? Tak že budeš mať hnačku. Ak pri plnej lyžičke budeš mať hnačku tak užívaj len trištvrte lyžičky.
Napíš nám ako ti to pomáha. Budeme sa tešiť. Budú aj ostatní vedieť. A vianoce prežijete v oveľa lepšej pohode...

Janinka | 3. prosince 2018, 15:21:49
Reny beru ho jen pár dnů,koupila jsem v DM drogerii sypaný a je tam malá odměrka tak podle návodu to beru.

Reny | 1. prosince 2018, 05:20:00
Janinka. Koľko mg berieš toho cečka? Je rozdiel keď ho neberieš a keď ho berieš?

Janinka | 27. listopadu 2018, 11:26:00
ahojte všichni, jaký je rozdíl mezi Derealizaci a mozkovou mlhou? Umí to někdo popsat? taky jsem si v DM koupila sypaný vitamín C a beru Hořčík,dlouho jsem tu nepsala,stav mám už 3roky stejný z dlouhodobého stresu pocit divného vnímání okolí jako v opilosti,omámení a pocit že vidím rozmazaně ale jinak mi nic není,funguju a chodím do prace,jen se někdy musím moc soustředit ať spočítám 1+1. dokud jsem doma v místnosti tak v poho ale jak vyjdu ven na denní světlo tak bááác jak pytlem po hlavě a opět pocit jako ve snu,snažím se už na to nemyslet a fungovat,nejhůř mi je prostě na denním světle.

Reny | 23. listopadu 2018, 23:41:13
Neboj Aďka. Začne sa to zlepšovať. Práve tá lepšia nálada to bude zlepšovať. Viete kedy sa dieťa bojí? Keď si začne predstavovať niečo strašidelné. Keď začne premýšľať,že je v izbe niečo strašidelné. Jeho mozog myslí na niečo strašidelné. Dostáva sa do stresu. Kedy sa prestane báť? Keď sa jeho mozog zamestná niečím iným. Napríklad niekto zasvieti. Alebo začuje mamu z druhej izby. Jeho mozog už na to nemyslí. Jeho strach sa nestupňuje. A strašiaky sú preč. Viete prečo sa klaustrofobik bojí v malých priestoroch? Pretože na to myslí. Jeho panika sa stupňuje priamoúmerne jeho otáčkam v mozgu. Myslí na to že je v malom priestore. Panika. Že sa nenadýchne. Väčšia panika. Že tam zomrie. Absulútna smrteľná panika. Dostáva sa do väčšieho a väčšieho stresu.. Ak by dokázal v tomto malom priestore vypnúť svoj mozog upriamený na to najhoršie tak by sa nebál. Ale práve v tom je tá sranda. Že on svoj mozog nevie a nemôže prepnúť na nič iné. Nedokáže to,preto má diagnózu klaustrofobia. Viete vy celý deň,aspon jeden jediný deň nemyslieť na svoju chorobu? Asi nie. Pretože ráno otvoríte oči a je tam. A vy na ňu v tej chvíli myslieť musíte. A tiež sa dostávate do stresu. Toto je ten kolotoč. Čím väčší stres ráno pociťujete tým viac sa cítite chorí. A vysoká dávka vitamínu c zabraňuje stresu. Zabráni telu dostať sa do paniky. Aďka to už skúsila. Napísala pre vás krásne a povzbucujúce slová: mám lepšiu náladu. A to len po dvoch týždňoch. Postupne bude zisťovať že ju jej stav už tak veľmi nestraší. A keď ju nebude strašiť tak sa nebude báť. A raz zistí že sa ten kolotoč už tak veľmi nekrúti. Tak ako to napísala Nat,že už na to veľmi nemyslí,že nečíta strašidelné scenáre na tomto fóre a aj preto sa cíti oveľa lepšie. A tiež preto,že svoj mozog cez deň zamestná povinnosťami v práci.

Adkami | 23. listopadu 2018, 07:09:43
Reny to su skvelé správy... Tesim sa s vami...uz užívam aj ja asi 2 týždne a poviem ti ze mozgova hmla silná stale ale nálada lepšia... Ďakujem zatiaľ

Reny | 21. listopadu 2018, 22:51:06
Nat presne tak. Celé to pokazia zlé a ťažké myšlienky. Ja som extrémny optimista. Každý kto ma stretne mi povie že pôsobím tak vyrovnane a šťastne. No keď mi teraz ochorela dcéra tak moje myšlienky nonstop upriamené na jej stav spôsobili aj u mňa depresie. A čím viac som čítala toto fórum kde sú príbehy bez šťastného konca,ktoré ma desili hlavne kvôli mojej dcére,tak som mávala aj ja búšenie srdca,paniku,depresie.

Ono sa to ľahko povie že človek nemá premýšľať nad niečim nepekným a smutným keď sa zas ráno zobudí a cíti sa zle. A práve na to mne,mojej dcéra,môjmu švagrovi,môjmu manželovi a mnohým ďalším ľuďom vitamín c. Niekomu-napríklad mne postačilo 1000 mg aby som sa necítila zle. Aby som sa nedostávala do oxidačného stresu.
Vitamín c pomáha telu nedostať sa do oxidačného stresu zakaždým keď prežívame niečo náročnejšie.

Nat prečítaj si nižšie čo som písala o vitamíne C. Postavil moju dcéru aj mňa znova na nohy.
Môj švagor s 30 ročnou schizofréniou mal v zdravonej karte stále rovnaké správy od psychiatričky. Boli to príšerné slová. Jeho zdravotný stav popisovala takto; halucinácie,hlasy,depresie,nespavosť,bolesti hlavy,panické ataky..atď
Jeden rok už jedáva vitamín c 6 000 mg denne.
Práve dnes bol u lekárky. A v správe bolo...citujem: bez zhoršenia,má sa dobre. Spáva dobre,nemá zlé myšlienky ani pocity,ani hlasy,nálada je dobrá. Z ľudí nemá až také obavy. Lieky berie. Nové ťažkosti nemá,dobre sa cíti.
Obj.: bez bludných produkcii,bez halucinacin.zážitkov,paranoidné nastavenie,bez odozvy v správaní a afektivite. Ak neveríte preskenujem vám to a pošlem na mail.

Mám to pri sebe pretože to mám zajtra zaniesť na sociálne na posúdenie zdravotného stavu. Tak snáď mu nezoberú invadilný dôchodok. Chichi.
Lekárka sa veľmi čudovala ako je to možné. Nepriznal sa.


Nat | 19. listopadu 2018, 19:46:48
no žial nemám žiadnu zázračnú radu. Ale akokoľvek nereálne to znie pomohlo mi jedine neriešiť to- Zamestnala- už je tomu 11 mesiacov. Práca je psychicky náročna a paradoxne to mi najviac pomáha, nemám kedy myslieť na to ci mi niečo je. A normálne robím všetko tak ako pred tím nenechám si kaziť absolutne nic. Ked mi je blbo som totálne unavená aj tak idem trebárs von, alebo na výlet, keď si uvedomím že napr blbo- divne vidím poviem si no a co aspon ze vidim :) A uprimne najviac pomaha odist z takýchto fór, po čase som si aj cele mesiace nespomenula ze nejake vobec existuje.

Reny | 17. listopadu 2018, 07:28:26
Och Zuzi,Nat. Dobre že ste sa ozvali. Už som premýšľala kde ste sa stratili. Zuzi,ako sa má Dan? Vieš o ňom niečo?

Áno,chce to kľud. Ale keď život prinesie vždy nejaké stresy. Aj malé. Aj väčšie. Ako sa ubrániš tomu aby si to zvládla? Silou vôle? To nie každý dokáže ovládať. Čo hovoríš na to čo som písala o vysokých dávkach vitamínu C?
Zistila som u viacerých ľudí že keď celé roky vlastnou vôľou nedokázali dostať svoje nervy do kľudu tak práve vitamín C im v tom pomáha.

Nat. Ako sa tebe podarilo mať sa lepšie?

Nat | 15. listopadu 2018, 22:16:49
Ja sa mam dobre, ďakujem :)

Zuza | 15. listopadu 2018, 21:34:09
Ahoj, ja jsem byla tehotna 3x, az se hormony trochu uklidni zase si to sedne. Nehledejte neustale priciny jen z venci. Uklidnete se a hlavne se niceho nebojte!!Nejlip mi je, kdyz proste ziju svuj den jak nejlepe to jde. Podporujte sve telo jak nejvic umite, ale hlavne se hodte do klidu. Strach a uzkost vyvolavaji dalsi a dalsi silene stavy, zbavte se toho a bude mnohem, mnohem lepe...a taky se vzadnem pripade nelitujte. Ziju, ziju, dycham, dycham, tak proste jdu do toho a kdyz mam sebou seknout, tak seknu...ale ted jsem tam kde jsem...Drzte se!!
Nat u tebe nejaka zmena?